Valdemar Manniche LarsenTel: 40582704 / Mobil: 23239050
Assistenttræner
Peter Møller WerdelinTel: / Mobil: 25331535
Assistenttræner
Søren EsbjergTel: 28961616 / Mobil: 24814899
B. 73, Slagelse
Spillested
Stadion Vest
Grøn
Sort
Sort
Assistenttræner
Pernille KristensenTel: / Mobil: 29927455
Assistenttræner
Kasper Brix ØrniTel: / Mobil: 22357467
Assistenttræner
Thomas LindersgaardTel: / Mobil: 29237291
Assistenttræner
Lukas MadsenTel: 22533252 - Lukas / Mobil: 22300472 - far
Teamleder
Per VenzelTel: / Mobil: 40524301
Cheftræner
Morten ZangenbergTel: / Mobil: 53543019
Holmegaard GB
Spillested
Holmegårdhallen
Rød
Hvid
Rød
Træner
Dennis VillundTel: / Mobil: 27790003
Træner
Jeppe BergerTel: / Mobil:
Træner
Lasse Frier JürgensenTel: / Mobil: 40613900
Hårlev BK
Spillested
Hårlev BK
Hvid/Sort
Sort
Sort
Træner
Thomas OlsenTel: / Mobil: 28348194
Træner
Jannick LaumannTel: / Mobil: 25341813
Kampklar assistent
Eigil PløgerTel: / Mobil: 41425379
Køge BK
Spillested
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Sort/Hvid
Sort
Sort
Træner
Rene AndreasenTel: / Mobil: 24838670
Træner
Michael Friis GromeTel: / Mobil: 28694433
Træner
Martin Mønsted JensenTel: 60189004 / Mobil: 60189004
Træner
Jerry HaarsmaTel: / Mobil: 20628562
Træner
Nicklas Riis JensenTel: / Mobil: 53305316
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at der spilles på to 5:5-baner pr. pulje.
Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.
Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk
Bemærk at der spilles på to 5:5-baner pr. pulje.
Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.
Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk
Hjælp til niveau-inddeling: Link
Husk tilmeldingsfristen den 13/5 til medaljestævnerne i 3:3 og 5:5, der spilles 15.-16. juni.